• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Медведєв лякає ЄС "випадковими" вибухами на європейських атомних станціях

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що в Євросоюзі також є атомні станції, і там можливі "випадкові" інциденти

Дмитро Медвєдєв
Дмитро Медвєдєв
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Медведєва у Telegram, передає "ДС".

Заступник голови Радбезу РФ звинуватив в обстрілі ЗАЕС українських військових. За його словами, "ракети та снаряди лягають все ближче до реактора Запорізької АЕС та до сховищ радіоактивних ізотопів".

"Кажуть, що це Росія. Це очевидна, 100% брехня навіть для тупуватої русофобної публіки. Навіть ООН не вірить. Кажуть, що випадково виходить. Типу не хотіли. Що тут скажеш… Не слід забувати, що й у Європейському Союзі є атомні станції. І випадковості там також можливі", — написав чергову порцію маячні Медведєв.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Міністерство охорони здоров'я нагадало алгоритм дій у разі радіаційної аварії на тлі загострення ситуації навколо Запорізької АЕС.

Увечері 6 серпня російські окупанти ракетами обстріляли Енергодар, потрапили по майданчику ЗАЕС — безпосередньо поряд зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певної шкоди, але радіація на нормальному рівні.

Станом на 8:00 8 серпня 2022 р. Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що існує ймовірність того, що окупанти вирішать підірвати Запорізьку АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua