• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Meta заблокувала фейкові акаунти провідних ЗМІ з брехнею про Україну, підконтрольні РФ та Китаю

Корпорація Meta (материнська організація Facebook, Instagram, Whatsapp) заблокувала дві мережі фальшивих акаунтів, які розповсюджували фейки про Україну та адмініструвалися з території Росії та Китаю

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Мережі фальшивих облікових записів були незалежні одна від одної, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Мережі займалися "таємними операціями впливу, що проводяться з Росії та Китаю".

Йдеться про розгалужену мережу з більш ніж 60 сайтів, які видавали себе за новинні організації, а також облікові записи у Facebook, Instagram, YouTube, Telegram, Twitter та інших сайтах і соціальних мережах.

У дезінформації брали участь фейкові новинні сайти, які імітували відомі новинні агенції, такі як The Guardian, The Daily Mail, Bild та Der Spiegel. Їхня діяльність була спрямована на такі країни як Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та Україна.

Під час розслідування фахівці служб кібербезпеки Meta виявили понад дві тисячі облікових записів та сторінок у Facebook та Instagram, за допомогою яких просувалися проросійські наративи про війну в Україні.

На просування проросійських наративів через цю мережу, як зазначається у звіті, з березня до серпня 2022 року було витрачено понад $100 тисяч.

Китайська мережа фальшивих акаунтів, як зазначається у звіті Meta, налічувала лише 80 акаунтів у Facebook. За даними розслідувачів, деякі акаунти видавали себе за консервативних американців, тоді як інші видавали себе за лібералів, які живуть у Флориді, Техасі та Каліфорнії. За допомогою цих облікових записів поширювалася недостовірна інформація про політичне життя в США та Чехії.

У США через мережу китайських фейкових акаунтів повідомляли неправдиві дані про проміжні вибори в країні. У Чехії фейкові облікові записи використовувалися для того, щоб дискредитувати зусилля уряду, спрямовані на підтримку України у війні з Росією.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua