• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Ми експортуємо західний спосіб життя": МЗС Австрії виступило проти вступу України в ЄС

Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг заявив, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у виступі 14-му саміті європейських медіа в Лех-ам-Арльберзі, передає "ДС".

Зокрема, міністр вважає, що Україна не повинна отримати статус кандидата у червні, як на те розраховує президент Зеленський.

Він обгрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили значно довший шлях до кандидатства.

Австрійське видання Heute наводить також слова Шалленберга про те, що Україні в принципі не варто ставати членом ЄС, навіть у подальшому. Він висловився за "інший шлях" для України, ніж повне членство. 

За словами міністра, повинні бути також інші моделі, ніж вступ України до ЄС, доєднання до Єдиної економічної зони ЄС або просто збереження чинного рівня Угоди про асоціацію. Шалленберг закликав до більшої гнучкості в пошуку механізмів зближення України та ЄС. 

Проте, він безперечно підтримав подальше поглиблення відносин ЄС з Україною. "Ми експортуємо наш західний спосіб життя", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", 8 квітня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва офіційно передала главі держави Володимиру Зеленському опитувальник, наповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.

18 квітня Зеленський передав голові Представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікасу заповнений опитувальник для набуття статусу кандидата на членство в ЄС.

Очікується, що Європейська Комісія оприлюднить своє рішення щодо членства України в Євросоюзі до кінця червня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua