• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Ми пам'ятаємо радянську окупацію": Литовці вступають у ополчення через погрози Росії

У прикордонних районах Литви місцеві жителі вступають до ополчення на тлі загрози можливій агресії Росії

Литовці вступають у ополчення
Литовці вступають у ополчення
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в репортажі телеканалу CNN, передає "ДС".

"Як можна довіряти Росії? З нашою історією? Тут моя сім'я. Я побудував цей будинок голими руками", – сказав один із місцевих жителів, які вступили до литовського ополчення.

У виданні наголосили, що на території Сувалкського коридору, що знаходиться між територією Білорусі та російським Калінінградом, місцеві жителі приєднуються до литовського добровольчого ополчення "Стрілки".

Сувалкський коридор стане першою лінією оборони, якщо російські війська ступать на територію Литви.

Командир 4 регіонального командування стрільців Егідіюс Папецкіс заявив журналістам, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість охочих вступити в ополчення різко зросла.

"Наразі налічується близько 12 000 добровольців. І це число збільшується щомісяця вдесятеро, сказав він. З перших днів війни в Україні кількість новобранців, які бажають приєднатися, збільшилася з 10-12 до більш ніж 100 осіб на місяць. Ми пам'ятаємо радянську окупацію, і нам більше не подобається, коли нас окупують. Ми вільні люди", – сказав Папецкіс.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з господарем Кремля Володимиром Путіним сказав, що блокада транзиту деяких товарів до Калінінграда " схожа на оголошення війни ".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua