• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Міллі розповів, чи варто Україні розраховувати на ATACMS і коли будуть F-16

Україна невдовзі отримає винищувачі американського виробництва F-16, але щодо постачання ATACMS керівництво США ще не визначилося

Марк Міллі
Марк Міллі
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі в інтерв'ю йорданському телеканалу Al-Mamlaka, передає "ДС".

"F-16 — насправді це рухається вперед. Є програма навчання, і Україні, ймовірно, отримає F-16… у недалекому майбутньому", — сказав він.

Також, каже Міллі, Вашингтон все ще обговорює питання про надання армійських тактичних ракетних систем дальньої дії, відомих як ATACMS.

"Вони отримали далекобійну артилерію за допомогою керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS), а британці надали інші типи можливостей, які є і в інших країнах. Таким чином, вони отримали багато артилерії", — зазначив Міллі.

За його словами, "ATACMS — спірна тема", і Україна не отримала ці системи "з багатьох причин". Нині питання, як і раніше, "на столі".

"Президент Байден на цей момент не сказав ані "ні", ані "так"", — стверджує Марк Міллі.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібні додаткові ракети для наявного обладнання радянських часів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua