• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Молдова може вийти з Міжпарламентської асамблеї СНД через напад Росії на Україну

Голова парламенту Молдови ініціював процедуру виходу країни з міжпарламентської асамблеї СНД

Молдова
Молдова може вийти з Міжпарламентської асамблеї СНД / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє NewsMaker, передає "ДС".

Як заявив голова парламенту Молдови Ігор Гросу, після того РФ напала на Україну, Молдова не може "залишатися за одним столом переговорів зі країною-агресором".

"Після того, як засновник СНД Росія варварськи напала на Україну, ця організація більше не може зватись спільнотою. Це стане першим кроком для виходу нашої країни з СНД, від якого Молдова відокремлена географічно після виходу України", — зазначив Гросу.

"Як голова парламенту я оголошую, що ініціював процедуру виходу Молдови з міжпарламентської асамблеї СНД", — додав він.

Посадовець каже, що вже встиг обговорити цю ініціативу з громадянами, парламентською фракцією партії "Дія та солідарність" (PAS), а також із президенткою Маєю Санду. Найближчим часом планує повідомити про свою ініціативу прем'єр-міністру Доріну Речану, а до наступного засідання Постійного бюро парламенту — підготувати відповідний законопроєкт.

"Ми готові відокремитися від джерела зла, війни й бідності. За 30 років ми довели, що прагнемо процвітання і демократії та кращого майбутнього. СНД — це організація, створена Росією на руїнах СРСР, щоб тримати під контролем колишні радянські республіки", — зауважив Ігор Гросу.

Як писала "ДС", Молдова не має намірів запроваджувати обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua