• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Молдова "дружитиме" з країнами НАТО, але не відмовиться від нейтралітету, — МЗС

Молдова веде діалог з іншими країнами, у тому числі в галузі покращення обороноздатності молдавської армії, проте співпраця з країнами НАТО передбачає дотримання принципу її нейтралітету

Молдова не відмовиться від нейтралітету
Молдова не відмовиться від нейтралітету / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ та євроінтеграції Даніел Воде, передає "ДС" з посиланням на Newsmaker.

"Як відомо, наша країна співпрацює в галузі безпеки та оборони з багатьма партнерами. Мета цього діалогу — участь у забезпеченні миру та безпеки у світі та забезпечення необхідної обороноздатності збройних сил, щоб протистояти потенційним загрозам безпеці. Ці дії — частина завдань для просування наших національних інтересів", — зазначив Воде.

При цьому, додав він, Молдова співпрацює з НАТО, дотримуючись нейтрального статусу республіки, прописаного в Конституції,

"Наша співпраця з НАТО здійснюється в рамках "Партнерства заради миру" за допомогою Індивідуального плану співпраці. Один із центральних елементів цієї співпраці — необхідність дотримуватися принципу нейтралітету нашої країни всіма зацікавленими сторонами", — сказав спікер міністерства.

Як писала "ДС", президентка Молдови Майя Санду заявила, що Росія має вивести свій контингент з невизнаного Придністров'я, щоб Молдова могла бути повноцінно нейтральною країною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua