• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Молдова розгляне оновлення співпраці з НАТО – прагне виведення військ РФ із Придністров'я

Уряд Молдови 19 січня має намір розглянути план співпраці Молдови та НАТО на 2022-2023 роки, який включає співпрацю у сфері безпеки та зміцнення демократичних інститутів, участь Молдови у міжнародних миротворчих операціях та пошук шляхів розв'язання проблеми Придністров'я

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі NewsMaker.md, передає "ДС".

План співпраці з НАТО парламент Молдови вперше ухвалив ще 2006 року і відтоді його регулярно оновлює.

Молдова має намір вести політичні консультації з країнами НАТО з питань зовнішньої політики та безпеки щодо ситуації в регіоні, а також щодо просування реформ.

Щодо проблеми Придністров'я план передбачає активізацію переговорів у форматі "5+2", виведення російських військ з території Молдови та заміну їх багатонаціональною громадянською місією з міжнародним мандатом.

Армія Молдови продовжить участь у миротворчій місії у Косові, а також участь офіцерів та військових спостерігачів у місіях під егідою ООН, ЄС та ОБСЄ.

У плані передбачені заходи у рамках боротьби з тероризмом та кіберзлочинністю.

Як повідомляла "ДС", Україна та Агентство НАТО з комунікації та інформації (NCI Agency) у понеділок, 17 січня, підписали оновлений Меморандум щодо погодження продовження спільної роботи над проєктами у галузі розвитку комунікаційних технологій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua