• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Мосбіржа змушена зупинити торги доларом та євро після нових санкцій США: до обмінників вишикувалися черги

США запровадила санкцїі проти 33 осіб і близько 300 компаній і організацій, які допомагають Росії обходити вже введені раніше обмеження

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства фінансів США, передає "ДС".

Там пояснили, що мета нових санкцій — посилити тиск на Росію через її тривалу, неспровоковану війну в Україні й обмежити можливості військово-промислової бази РФ використовувати переваги американського програмного забезпечення та інших інформаційних технологій.

"Військова економіка Росії глибоко ізольована від міжнародної фінансової системи, через що кремлівська армія відчайдушно потребує доступу до зовнішнього світу. Сьогоднішні дії завдають удару по решті шляхів доставки міжнародних матеріалів і обладнання, включаючи їхню залежність від важливих постачань із третіх країн", — заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.

За даними The Moscow Times, Мосбіржа оголосила про припинення з 13 червня торгів доларами і євро.

"З 13 червня на валютному ринку та ринку дорогих металів "торги здійснюються за всіма інструментами, за винятком валютних пар з доларом США та євро". Зупинка валютних торгів здійснюється "у зв'язку із запровадженням США обмежувальних заходів", — йдеться у повідомленні Московської біржі.

Деякі російські банки відразу суттєво підняли курс купівлі долара до 200 рублів. При цьому купувати американську валюту деякі банкіри були готові лише за 50 рублів за долар.

При цьому, за даними російських ЗМІ, біля обмінників у Москві та Петербурзі все одно утворилися черги відразу після повідомлень про припинення торгів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua