• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Москва використовуватиме Лукашенка для поглиблення співпраці з Іраном, — Інститут вивчення війни

Міжнародні поїздки самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка можуть бути пов'язані із прагненнями Росії допомогти Ірану протидіяти західним санкціям

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Експерти нагадали, що Лукашенко 13 березня в Тегерані зустрівся з офіційними особами Ірану, щоб розширити двосторонню співпрацю й підтримати пом'якшення санкцій. Президент Ірану Ібрагім Раїсі й Лукашенко підписали вісім угод про співпрацю у сферах торгівлі, транспорту, сільського господарства, культури й інших.

"Лукашенко часто діяв як васал Кремля в нещодавніх поїздках до закордонних країн, і його візит у Тегеран, імовірно, є частиною ширших зусиль Кремля щодо забезпечення постійної підтримки Ірану перед міжнародними санкціями. 11 березня іранські державні ЗМІ, зокрема, оголосили, що Іран завершив угоду з купівлі бойових літаків Су-35 у Росії. Це вказує на те, що військові, політичні й економічні угоди між Тегераном і Москвою й далі є корисними обом сторонам. Кремль, імовірно, і далі використовуватиме Лукашенка для поглиблення співпраці з Тегераном", – ідеться у звіті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua