• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

"Москвич перетворюється на "Пекінця": У російській столиці будуть виробляти китайські авто

На базі колишнього заводу Renault у Москві під брендом "Москвич" виготовлятимуть китайські автомобілі

У російській столиці будуть виробляти китайські авто;
У російській столиці будуть виробляти китайські авто;
Реклама на dsnews.ua

Віддати виробництво в руки китайцям росіяни планують не пізніше за IV квартал 2022 року, передає "ДС" з посиланням на "Відомості".

За словами одного із співрозмовників видання, КамАЗ веде переговори з автоконцерном JAC. Водночас московська влада розглядає можливість співпраці з ще одним китайським автовиробником.

Автоконцерн JAC є нинішнім партнером КамАЗа: на початку 2022 року російська компанія вивела на ринок малотоннажну вантажівку "Компас", яка є бренд-інжиніринг китайської вантажівки JAC. Раніше китайський виробник постачав до Росії ряд легкових автомобілів із ДВС, а також електромобіль iEV7.

У виданні зазначили, що на початковій стадії буде організовано "викруткове складання" електрокарів з машинокомплектів з подальшим поглибленням локалізації "у міру зростання обсягів виробництва".

Московський завод потужністю до 180 тис. машин на рік при Renault окупався при випуску 40-50 тис. автомобілів на рік, каже незалежний консультант з автопрому Сергій Бургазлієв.

Він же додав, що представництво JAC у Росії до останнього часу було вкрай незначним, але це не проблема в умовах, коли на ринку практично не залишилося конкурентів — більша частина великих виробників авто пішла з Росії, коли вона вторглася в Україну.

Нагадаємо, французький автовиробник Renault передав свій пакет акцій російського виробника АвтоВАЗ автомобільному науково-дослідному інституту за 1 рубль, а завод компанії був переданий під управління уряду Москви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua