• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

"Ми дивимося, що роблять інші": Шольц пояснив свою позицію щодо зброї для України

Уряд Німеччини буде дуже виважено підходити до питання постачання Україні сучасних озброєнь, щоб не допустити подальшої ескалації

Олаф Шольц
Олаф Шольц
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час "Діалогу з громадянами" у Магдебурзі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Метою залишається, щоб Путін не виграв війну, щоб було збережено суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США сформулював це досить чітко: він сказав, що не буде постачати зброю, за допомогою якою можна обстріляти територію Росії. Я вважаю це принципом, якого ми всі відповідно дотримуємося. І тому ми дивимося, що роблять інші", — сказав Шольц.

Він пообіцяв, що Німеччина діятиме так, аби ця війна не переросла з українсько-російської в "зовсім іншу війну".

Олаф Шольц також наголосив, що загарбницька війна РФ проти України є порушеннях усіх принципів, які Європа та світ погодили останніми десятиліттями.

"Ідеться про те, що не можна міняти кордони за допомогою сили, і ми не почнемо гортати підручники історії, аби з’ясовувати, де проходили кордони 200-300-500 років тому та говорити: це колись належало мені, і я хочу це назад. Якщо всі будуть робити так у Європі або інде у світі, ми матимемо війну ще на пару століть", — вважає він.

Канцлер переконаний, що важливо підтримати Україну та допомогти їй відбити "цей імперіалістичний напад". І саме тому, пояснив Шольц, він вирішив відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони. З початку війни влада вивчає, що може надати із власних запасів і що може зробити промисловість. Але при цьому Німеччина "ніколи не буде робити односторонніх кроків, завжди орієнтуючись на те, що роблять союзники" і діятиме "виважено та обережно".

Як писала "ДС", міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що перемовини з Росією щодо припинення війни в Україні є неправильними, і зараз треба нарощувати поставки важкого озброєння.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua