• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

МЗС РФ обурилося через розвиток української мови в Україні

У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова приходить на зміну російській у різних сферах, зокрема в освіті

МЗС Росії
МЗС Росії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС РФ, передає "ДС".

Держдепартамент США 20 січня опублікував інформаційний бюлетень про російську дезінформацію стосовно України, в якому серед іншого звернув увагу на те, що в окупованому Росією Криму та в ОРДЛО українці стикаються з придушенням їхньої культури та національної ідентичності, а також живуть за умов жорстоких репресій та страху. При цьому в США зазначають, що немає жодних достовірних даних про те, що будь-які етнічні росіяни чи російськомовні перебувають під загрозою з боку української влади.

У відповідь на це офіційна Москва заявила, що нібито ситуація з правами людини в Криму, включаючи становище національних меншин, "не просто покращилась… а стала якісно іншою". Крім того, російське МЗС вкотре обурилося підтримкою української мови в Україні і побачило в цьому "жахливі масштаби" порушень та утиск російськомовних громадян.

"Порушення прав багатомільйонного російськомовного населення в Україні досягли жахливих масштабів. Влада країни (України — "ДС") приймає дискримінаційні закони про мову, освіту, т. зв. корінні народи (закон визначає корінними народами України на території Криму кримських татар, караїмів та кримчаків, а росіян у списку немає – "ДС"), витісняючи російську мову з усіх сфер життя", — зазначили у МЗС РФ.

Нагадаємо, захоплення Росією Криму та розв'язування нею війни у ​​Донецькій та Луганській областях проходило під гаслом "захисту" прав російськомовного населення цих регіонів. Мовне питання стало однією з головних маніпуляцій, використовуваних російською пропагандою.

Нагадаємо, 16 січня в Україні набрали чинності норми "мовного закону", які зобов’язують загальнонаціональні друковані ЗМІ видаватись українською мовою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua