• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

На цвинтарі у столиці Литви демонтують радянські скульптури

Радянські скульптури на Антакальніському цвинтарі у столиці Литви Вільнюсі будуть демонтовані

Меморіал на Антакальніському цвинтарі. Фото: delfi.lt
Меморіал на Антакальніському цвинтарі. Фото: delfi.lt
Реклама на dsnews.ua

Це рішення одноголосно схвалило Вільнюське самоврядування, передає "ДС" із посиланням на Delfi.

Шість стел із сірого граніту, що зображають радянських солдатів часів Другої світової війни, за рішенням Оцінної ради Департаменту культурної спадщини при Міністерстві культури виключено з Реєстру нерухомих культурних цінностей.

"Сьогодні ми можемо поставити крапку в цій історії: у понеділок ми отримали від Департаменту з культурної спадщини схвалення, що ці стели, твори мистецтва, не пов'язані з похованнями, не пов'язані з надгробками… Після такого роз'яснення ми можемо демонтувати стели та повернути все як є", — зазначив мер Вільнюса Ремігіюс Шімашюс.

За його словами, поховань воїнів у цьому місці немає, вони вже перенесені. Шимашюс запевнив, що стели демонтують, не руйнуючи, можливо, розділять на сегменти.

Для знесення пам'ятника планується оголосити конкурс, який може тривати приблизно півтора місяці. Надалі вирішуватимуть, що робити з Антакальніським меморіалом і що буде на цвинтарі замість радянських скульптур. Як варіант, це може бути нова пам'ятка загиблим у Другій світовій війні.

Після нападу Росії на Україну було оглянуто та демонтовано радянські меморіали у різних місцях Литви. У квітні міністр культури Симонас Кайріс підписав указ, що дозволяє муніципалітетам країни ухвалювати рішення щодо радянської спадщини на кладовищах, проте частина пам'ятників включена до списку охоронюваних.

Як писала "ДС", у квітні меморіал радянським солдатам у Берліні розписали антивоєнними гаслами, які засуджують напад Росії на Україну.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua