• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На забій в Україну. "Вагнер" вербує до своїх лав усіх, кого може

Російська ПВК "Вагнер" наприкінці лютого оголосила широкий набір найманців для участі у війні з Україною

ПВК "Вагнер"
ПВК "Вагнер"
Реклама на dsnews.ua

Про це з посиланням на джерела серед найманців пише ВВС, передає "ДС".

За їхніми словами, у штат почали брати навіть тих, з ким раніше контракти не підписували, а основу ПВК намагаються зберегти для виконання підписаних контрактів в інших країнах.

"На прохання трудящих відкритий набір на охорону на ближнє зарубіжжя". 28 лютого, коли російське вторгнення тривало вже кілька днів, такі оголошення почали з'являтися в пабліках, через які раніше йшло вербування найманців у ПВК "Вагнера", — пише видання.

Він зазначає, що ще кілька місяців тому в ПВК не брали нікого, крім росіян, які народилися в межах країни до 2014 р., але тепер набирають мешканців "ЛДНР", окупованого Криму, та іноземців (крім громадян Грузії).

Один із найманців переслав BBC повідомлення, яке розсилають у їхніх внутрішніх ветеранських чатах: "Панове! Хто хоче поїсти "сала", пишіть мені. Чинних співробітників без косяків на пікнік не запрошують. Борги ФССП — по****. ***. Довідки — по ****. ЛДНР, Крим запрошуємо дуже. У кого були проблеми з працевлаштуванням у нас — дзвоніть. Хто був звільнений у нас з якихось причин — дзвоніть. Повторюю, на пікнік запрошуємо поїсти "сала".

Як повідомляла "ДС", вранці 24 лютого війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну відразу за декількома напрямками. Однак бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати супротивника, знищивши з початку наступу понад 12 тис., 353 танки, 1165 бронемашин, 125 артилерійських систем, 31 засіб ППО, 58 РСЗВ, 60 цистерн з паливом, 7 БПЛА, 7 та 83 вертольоти, 558 військових автомобілів. В результаті російські війська розпочали бомбардування та обстріл житлових кварталів з метою посіяти паніку та залякати українців.

    Реклама на dsnews.ua