• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

"Нам потрібна Росія": глава ВМС Німеччини заявив, що Крим ніколи не повернеться до України

Глава ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шьонбах заявив, що окупований РФ Крим ніколи не повернеться до складу України, а Росія – це стара і важлива країна, яка "потрібна" Заходу

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на конференції індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара, відповідаючи на питання про позицію Німеччини щодо розширення НАТО на Схід, передає "ДС".

За його словами, у Берліні вважають, що суверенна країна, яка бажає вступити до НАТО, може стати членом Альянсу, якщо вона відповідає всім вимогам.

"Україна, звичайно ж, не може виконати вимоги, бо вона окупована. Принаймні окупований Донбас російською армією або тими, кого вони називають ополченцями", — сказав віцеадмірал Шьонбах.

Також він зазначив, що Грузія відповідає критеріям вступу до НАТО, але її членство в альянсі було б нерозумним.

"Це не те саме, що з балтійськими державами, тому що вони були суверенними країнами до того, як Росія відступила від них", — сказав Шенбах.

Глава ВМС Німеччини наголосив, що "ми не можемо і не повинні давати Росії право голосу" щодо прийняття нових членів у НАТО.

За його словами, Путін зацікавлений не в тому "щоб мати маленьку смужку української землі", його мета — розколоти Євросоюз і домогтися поваги, "якої він вимагає і, ймовірно, навіть заслуговує".

"Росія стара країна, Росія важлива країна… Нам потрібна Росія. Це велика країна, але ця країна не є демократією на наш погляд… Звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що робить Росія, і в Чечні, і в інших точках, ситуація в яких мала б бути вирішена. І так, це також стосується того, що сталося в Україні. Кримський півострів втрачений. Він ніколи не повернеться. Це факт. І ми маємо зрозуміти, що політичні питання — це фактичні питання", — сказав голова ВМС Німеччини.

Нагадаємо, за повідомленнями німецького видання Bild, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала постачання Україні зброї через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA), а також Берлін чинив тиск на Нідерланди, щоб перешкодити постачанню.

Нова глава МЗС Німеччини Анналена Бербок також заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Раніше посолка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен пояснювала, що у Німеччині більшість людей дуже обережно ставиться до питання надання зброї у Східну Європу через історичне тло і виховання з ідеєю, що "німецької зброї тут ніколи не буде".

Додамо, що нещодавно британські літаки з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини і слідувати більш довгим шляхом, бо ФРН не дозволила використовувати своє небо для поставки зброї Україні.

Також Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, до України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua