• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

NASA виведе на орбіту п'ять космічних обсерваторій

Національне управління США з аеронавтики та вивчення космічного простору (NASA) планує вивести на орбіту п'ять космічних обсерваторій для спостереження за процесами в атмосфері

NASA планує вивести на орбіту п'ять космічних обсерваторій
NASA планує вивести на орбіту п'ять космічних обсерваторій / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у вівторок голова управління Білл Нельсон, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У наступні 10 років NASA збирається запустити п'ять прекрасних обсерваторій. Вони дадуть нам більш точне розуміння того, що відбувається в атмосфері — з льодом, земними та водними масивами", — прокоментував він.

"Цього року ми запустимо місію SWOT (супутник для вивчення висоти морської поверхні — ред.), за допомогою неї ми вперше отримаємо дані про підвищення рівня озер, річок і течій на додаток до того, що ми вже знаємо про підвищення рівня моря", — додав очільник NASA.

Серед основних завдань NASA, за словами Нельсона — уповільнення процесу глобального потепління та попередження природних катастроф.

Управління планує досліджувати дані прогнозів, щоб краще розуміти, як виникають повені. А також розроблятиме інструментарій для прогнозування підйому рівня води та розширення можливостей для моніторингу кліматичних даних.

Як писала "ДС", колишній адміністратор NASA Стів Юрчик запустив стартап з будівництва роботизованих форпостів у космосі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua