• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НАТО не піде на компроміси з Росією щодо членства України, — Столтенберг

Напередодні зустрічі Росія-НАТО у Брюсселі генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг повторив, що НАТО не піде на компроміси з Росією щодо членства України

НАТО не піде на компроміси з Росією щодо членства України;
НАТО не піде на компроміси з Росією щодо членства України;
Реклама на dsnews.ua

Про це Столтенберг заявив перед початком Комісії Україна-НАТО, яка сьогодні проходить у Брюсселі, передає "ДС" із посиланням на "ЄП".

"Ми дуже чітко заявляли, що не підемо на компроміс з приводу права жодної держави в Європі обирати свій власний шлях, у тому числі щодо домовленостей про безпеку, частиною яких вона хоче бути. Тому фундаментальним є непорушення цього принципу", — сказав Столтенберг.

Він наголосив, що лише Україна та 30 союзників НАТО мають право вирішувати, коли Україна буде готова до членства.

Столтенберг зазначив, що позиція НАТО залишиться непохитною в обіцянці, даній на Бухарестському саміті у 2008 році, згідно з якою Україна в майбутньому може стати членом Альянсу.

"Ми зберігаємо прихильність до цього рішення, і ми допомагаємо Україні рухатися до членства, імплементуючи реформи", — зазначив генсек.

Нагадаємо, 12 січня заплановано проведення Ради Росія-НАТО, яку генсек Єнс Столтенберг скликав після висування Кремлем так званих "гарантій безпеки" та вимоги нерозширення НАТО.

Як писала "ДС", глава делегації РФ Сергій Рябков заявив, що позиція Росії на переговорах зі США щодо гарантій безпеки незмінна, уряду Штатів потрібно готуватися до компромісів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua