• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НАТО розглядає можливість збільшення численності військових на східному фланзі

У разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну Північноатлантичний Альянс може збільшити присутність на східному фланзі та вжити всіх заходів, які необхідні для захисту союзників

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг / Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає "ДС".

"Ми завжди будемо робити все, що необхідно для захисту союзників. Ми постійно оцінюємо необхідність коригування присутності наших сил",- сказав генсек за підсумками засідання Ради Росія-НАТО.

Столтенберг нагадав, що після окупацією Росією Криму і дестабілізації ситуації на Донбасі, НАТО провела найбільше посилення своєї присутності на східному фланзі. За його словами, Альянс розгорнув в регіоні сили швидкого реагування і проводить повітряне патрулювання.

"Ми не хочемо, щоб було непорозуміння — НАТО знаходиться там, щоб захищати союзників. Це оборонні дії, ми хочемо зберегти мир, а не спровокувати конфлікт. І, відповідно, якщо Росія знову використовує силу проти України, то ми тоді серйозно задумаємося над тим, щоб знову збільшити нашу присутність", — підкреслив генсек.

Як писала "ДС", держави Північноатлантичного Альянсу відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному фланзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua