• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

НАТО визначило Росію як "найсерйознішу і пряму загрозу" Альянсу

Лідери НАТО на саміті 29 червня в Мадриді затвердили нову стратегічну концепцію Альянсу, в якій викладено пріоритети, основні завдання та підходи Альянсу на наступне десятиліття, а Росія визначена як "найсерйозніша та пряма загроза" союзникам

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Альянсу, передає "ДС".

У документі Росія визначається як "найсерйозніша і пряма загроза" безпеці союзників. Також вперше розглядається питання Китаю та виклики, які Пекін ставить перед безпекою, інтересами та цінностями союзників.

"Концепція визначає обстановку безпеки, з якою стикається Альянс, підтверджує наші цінності та пояснює ключову мету НАТО щодо забезпечення нашої колективної оборони. В ній викладені три основні завдання НАТО: стримування та оборона; запобігання кризам та управління ними; та спільна безпека", — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, стратегічна концепція оновлюється приблизно кожні десять років і є другим за важливістю документом НАТО. Він підтверджує цінності Альянсу, дає колективну оцінку викликів безпеки та спрямовує політичну та військову діяльність Альянсу. Попередню версію було ухвалено на саміті НАТО в Лісабоні в 2010 році.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у зверненні до саміту НАТО в Мадриді закликав держави Альянсу допомогти зупинити терор Росії проти мирних українських міст та "знайти місце" для України у спільному безпековому просторі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua