• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Назло російському шантажу: Токаєв пообіцяв, що Казахстан допоможе ЄС з енергоресурсами

Казахстан готовий використати свій вуглеводневий потенціал, щоб стабілізувати ситуацію з енергоресурсами на світових та європейських ринках

Касим-Жомарт
Касим-Жомарт / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у ході телефонної розмови із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, передає "ДС" із посиланням на казахстанські ЗМІ.

Повідомляється, що Токаєв висловив стурбованість і через загрози енергетичній безпеці у світі. Казахстан, за його словами, готовий використати свій вуглеводневий потенціал для стабілізації ситуації на світових та європейських ринках.

Під час бесіди також обговорювалися питання регіонального та глобального порядку денного. Співрозмовники висловили стурбованість щодо загострення продовольчої кризи.

"Казахстан міг би зробити свій внесок, граючи роль свого роду "буферного ринку" між Сходом і Заходом, Півднем і Північчю", — заявив Токаєв.

Він також закликав Європейський Союз до співпраці у розвитку альтернативних трансконтинентальних коридорів, включаючи Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут.

Нагадаємо, у травні в Офісі президента України припустили, що Росія з настанням холодів вдасться до газового шантажу Європи.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua