• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Німецький парламент відклав голосування про термінову поставку танків Україні, - ЗМІ

На пленарному засіданні Бундестагу знову відклали голосування за пропозицію про негайну передачу українській армії німецьких танків Leopard, передавши проєкт документа на розгляд комітетам

Leopard 2
Leopard 2
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

За даними видання, правоцентристський опозиційний блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) вимагає провести голосування на пропозицію Бундестагу, в якому міститься заклик до уряду негайно дозволити експорт німецьких танків і бойових машин піхоти в Україну.

Це було б рівнозначно вотуму недовіри стратегії канцлера Німеччини Шольца щодо України, оскільки канцлер неодноразово виключав такі постачання, доки інші західні союзники не поставлять аналогічну важку техніку, нагадує видання.

Пропозиція опозиції була "особливо небезпечною" для Шольца та його Соціал-демократичної партії (СДПН), тому що провідні політики з його партнерів з коаліції, Зелених та ліберальної Вільно-демократичної партії (СвДП) також вимагали постачання німецьких танків Leopard.

"Голосування щодо постачання зброї в Бундестазі ризикувало виявити фатальні тріщини в єдності уряду і навіть могло призвести до поразки Шольца в парламенті", – пише ЗМІ

Однак після гарячих 50-хвилинних дебатів більшість депутатів від СДПН, Зелених та СвДП проголосували за те, щоб направити пропозицію опозиції до комітетів із закордонних та економічних справ для подальшого обговорення. Це фактично затримує пленарне голосування за текстом на кілька тижнів, додали у виданні.

Уряд тепер стикається з ризиком відновлення тиску наступного тижня, оскільки опозиція може вимагати проведення пленарного голосування за іншою пропозицією "Танки для України", яку ХДС/ХСС спочатку висунув у червні, але також було відкладено, делегувавши її на рівень комітету.

Як писала "ДС", на початку вересня канцлер Німеччини відхилив прохання українського прем'єра Дениса Шмигаля про постачання додаткового важкого озброєння. Йшлося, зокрема, про постачання найсучасніших танків Leopard 2.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua