• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.2
Спецпроєкти

Нідерландські адвокати відмовилися працювати на Кремль у справі про "скіфське золото"

Нідерландська юридична фірма Houthoff відмовилася представляти у Верховному суді Нідерландів у Гаазі сторону кримських музеїв, підконтрольних Росії, у справі про повернення скіфського золота в Україну

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили адвокати, які представляють інтереси України у цій справі, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Houthoff – юридична фірма, що представляє інтереси кримських музеїв, є організацією, яка донедавна представляла російську державу та інші пов'язані з нею сторони у багатьох справах у минулому та сьогоденні. Ще недавно її представники заявляли, що переглянуть, чи можуть вони все ще представляти таких клієнтів", – зазначив адвокат нідерландської фірми Bergh Stoop & Sanders із команди, яка захищає інтереси України, Герт-Ян ван ден Берг.

За словами адвоката АТ "Сергій Козьяков та Партнери" з команди у справі "скіфського золота" Андрія Пилипенка, Houthoff вже направила Верховному суду Нідерландів відмову представляти клієнта у справі. І це фактично означає, що в майбутньому вони не представлятимуть російських кримських музеїв у Верховному суді Нідерландів.

"Вже маємо їх повідомлення. Ми вважаємо, що вони не відразу відмовилися від ведення справи для належної передачі матеріалів і документів наступнику – іншій юридичній фірмі, яка не вважатиме порушенням етики представляти незаконні утворення у вигляді "російських кримських музеїв" в абсурдному намаганні Росії обманом заволодіти культурним надбанням України. Водночас судова справа триватиме, і навіть якщо в певний момент будь-яка зі сторін не має юридичного представництва, такій стороні буде надано можливість найняти нових представників і дати час для підготовки позиції у справі", – пояснив він.

Нагадаємо, 26 жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама виніс рішення про передачу "скіфського золота" Україні.

У січні 2022 року підконтрольні Росії кримські музеї подали касацію на рішення суду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua