• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Німеччина досі не порахувала свої танки Leopard, щоб "не створювати ілюзій", що готова їх давати

Міністерство оборони Німеччини не поспішало проводити інвентаризацію наявних танків Leopard, аби не створювати додаткових очікувань та тиску на уряд щодо їхньої передачі Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання Business Insider, передає "ДС".

Під час восьмої зустрічі формату "Рамштайн" стало відомо, що новий міністр оборони Боріс Пісторіус доручив перевірити ситуацію з наявними у Німеччини "Леопардами". Після цього в обговореннях лунало здивування, чому таке розпорядження віддається лише зараз, через майже рік повномасштабної війни Росії проти України, та через такий час дискусій довкола надання Україні західних танків. 

Журналісти Business Insider дізналися від кількох джерел у Міністерстві оборони, що попередня міністерка Крістіне Ламбрехт нібито дала розпорядження не проводити інвентаризацію наявних у Бундесверу Leopard 1 і Leopard 2 tanks. Можливими причинами цього називають прагнення не створювати додаткового тиску на уряд Олафа Шольца щодо потенційного постачання танків — з міркувань, що якби з’ясувалося, що Бундесвер рахує повністю боєздатні машини, то це могли би інтерпретувати як готовність надати їх. 

Business Insider у п’ятницю надіслали Крістіне Ламбрехт запит на коментар щодо цієї інформації, але ще не отримали відповіді.

Як повідомлялося, західні союзники поки не дійшли згоди щодо надання Україні основних бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі "Рамштайн" 20 січня. Проте міністр оборони ФРН Борис Пісторіус доручив підготуватися своєму міністерству до "дня, який, можливо, настане".

При цьому, у Шольца заперечили, що нібито висували умовою надання Україні німецьких танків те, що США у такому разі теж мають надати свої танки Abrams.

Частина німецьких політиків після цього закликали уряд принаймні надати дозвіл на передачу Україні "Леопардів" іншим країнам, які вже готові це зробити, а кількасот людей організували у Берліні мітинг за надання танків Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua