• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Німеччина має порвати з "колоніальним підходом" до України і не бути знову на боці фашизму, — Снайдер

Німеччина сплутала історичну відповідальність за своє фашистське минуле з почуттям провини перед Росією. Німеччина має порвати з колоніальним підходом до України і стати на правильний бік у війні проти новітнього фашизму

Реклама на dsnews.ua

Про це пише на сторінках німецького Spiegel американський історик, професор Єльського університету і один з провідних спеціалістів зі Східної Європи Тімоті Снайдер, передає "ДС".

Маніпуляції з німецьким почуттям відповідальності є продуманою роботою Кремля, наголошує історик.

Особливо після 2010 року сором Німеччини за власне фашистське минуле і почуття провини перед Росією стало кремлівською зброєю, каже Снайдер.

Німці відчували почуття провини, а "провина, як Владімір Путін дуже добре знає, є інструментом панування", – додає аналітик.

Для Путіна, продовжує Снайдер, нацист – це той, хто вдерся в СРСР або, за словами російських лідерів, може будь-яким чином погрожувати чи протистояти Росії. "З цієї точки зору росіянин за визначенням є антифашистом, навіть якщо те, що він робить, є явно фашистським. Тому в сучасній Росії історія співпраці Росії з нацистами повністю замовчується. Закон забороняє обговорення пакту Молотова-Ріббентропа, а важка тема сталінських злочинів, у тому числі голоду в Україні, є офіційним табу", – наголошує історик.

"Якби німецькі політики усвідомлювали важливість пакту Молотова-Ріббентропа, їм було б морально важко виправдати закупівлю природного газу в Росії. Натомість німецькі платежі за викопне паливо допомогли фінансувати ще дві російські військові агресії у Східній Європі", — пише він.

Принаймні 30 років тому Німеччина мала розпочати дискусію про Україну, але вона все ще має шанс порвати зі своїм "колоніальним підходом" до України й стати на правильний бік у війні проти фашизму, підкреслює історик.

"Німецька демократія потребує цього, а нам, не лише українцям, потрібна німецька демократія", — резюмує Снайдер.

Крім того, на своїй сторінці в Twitter Тімоті Снайдер написав, що немає сенсу захищати Владіміра Путіна від відчуття, що він програє у війні проти України. Він сам все з’ясує і сам себе захистить. І Росія не загнана в глухий кут, так само як і її армія. Вона в ролі загарбника. Тож зазнавши поразки, її бойові загони відступлять через кордон на російську територію. Він зауважує, що Путін править у віртуальній реальності, де завжди є шлях для втечі. Його не можна загнати в глухий кут в Україні, тому що Україна — це не віртуальне, а реальне місце.

Нагадаємо, раніше німецька розвідка виявила у лавах сил РФ, залучених до війни в Україні, членів російських праворадикальних і неонацистиських організацій. Розвідка вважає, що співпраця з такими угрупуваннями "зводить до абсурду "денацифікацію України" як нібито причину для війни". 

Відзначимо, російський телепропагандист Владімір Соловйов пригрозив Німеччині, що Росія може "опинитися в Берліні з культурною місією".

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua