• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Німеччина передала Україні надводні дрони Sonobot 5

Безпілотники використовують для обстеження водойм і виявлення на дні боєприпасів та інших небезпечних предметів

Надводні дрони Sonobot 5
Надводні дрони Sonobot 5
Реклама на dsnews.ua

Німеччина в межах підтримки передає Україні надводні безпілотні апарати Sonobot 5. Про це повідомляє німецький проєкт Deaidua, який відстежує допомогу від ФРН, пише "ДС".

За даними оглядачів проєкту, щонайменше частина надводних безпілотників, які Німеччина постачає в Україну, є дрони моделі Sonobot 5. Раніше, цього року, українські рятувальники публікували відео та фото використання таких безпілотників для обстеження водойм на предмет нерозірваних боєприпасів, або їх залишків.

У ДСНС повідомили, що Sonobot 5 виробництва німецької компанії EvoLogics GmbH, є невеликою надводною платформою, яку можна гнучко адаптованою до потреб гідрографічної зйомки у внутрішніх водах.

Sonobot 5 в основному застосовують для тривимірного картографування. Апарат можна використовувати під час пошукових операцій для виявлення об’єктів, що становлять загрозу безпеці людей та інфраструктурі.

Для України є актуальним виявлення вибухонебезпечних предметів, які залишаються після бойових дій чи російських обстрілів.

Надводний безпілотник Sonobot 5 може оснащуватися різними типами ехолотів та гідролокатором бокового огляду (у різних конфігураціях за бажанням замовника). Також дрон має відеокамеру для підтримки навігації та здійснення фото і відеофіксації.

Дрон може виконувати автономні місії за заздалегідь затвердженим маршрутом. Також ним може керувати оператор у радіокерованому режимі. Дані обстеження виводяться у реальному режимі часу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua