• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Німеччина вирішила відмовитися від російського газу, — Кулеба

Керівництво Німеччини ухвалило політичне рішення відмовитися від російського газу, але для цього знадобиться час

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО у Берліні, в якій він брав участь, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми (в Берліні – ред.) багато говорили про ембарго на газ і моє враження у тому, що принципове політичне рішення про те, що залежність Німеччини від російського газу є величезною проблемою і має бути розірвана – таке рішення прийнято. Тому їм потрібно трохи більше часу на те, щоб вирішити свої газові питання. Але дуже важливо розуміти, що Німеччина нарешті усвідомила, що російський газ – це зброя, яку Росія завжди тримає біля скроні і України, і Німеччини, і будь-якої іншої європейської держави", – сказав Кулеба.

Він визнав, що не всіх у Німеччині влаштовують санкції проти Росії та надання Україні зброї, але "це точно не більшість у цій країні, тому тут є з ким працювати".

Кулеба також повідомив, що обговорював у столиці Німеччини надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі. Він сподівається, що такий статус буде надано на саміті ЄС наприкінці червня.

"У нас була дуже раціональна дискусія з німцями, але я їм сказав просту річ: дивіться, це все одно станеться. Це неминуче. Однозначно Україна набуде статусу кандидата рано чи пізно, ми хочемо, щоб це сталося раніше – своєчасно, наприкінці червня на саміті ЄС. Тому вибір перед німецькими елітами дуже простий: або очолити цей процес та вписати свої імена в історію Європи, або це все одно відбудеться, але без вашого (німецького – ред.) лідерства", – сказав глава українського МЗС.

Як повідомляла "ДС", віцеканцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Хабек раніше заявив, що Німеччина поки не може дозволити собі ввести повне ембарго на російський газ, однак робитиме все для того, щоб це зробити, як тільки з'явиться можливість.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua