• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Норвегія обмежила прохід риболовних суден РФ до портів

Уряд Норвегії вирішив посилити контроль російських рибальських суден. Тепер вони зможуть заходити лише в три норвезькі порти, де ці судна перевірятимуть

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МЗС Норвегії, передає "ДС".

"Ми маємо інформацію, яка вказує на необхідність посилення контролю над російськими рибальськими суднами", — заявила міністерка закордонних справ Аннікен Гуйтфельдт.

Своєю чергою міністерка юстиції та надзвичайних ситуацій Емілі Енгер Мехл заявила, що поліція хоче посилити патрулювання у портах, які відкриті для російських суден. Зі свого боку норвезькі митники тісно співпрацюватимуть з поліцією.

"Коли кордони [Росії] з Європою дедалі більше закриваються, це робить нас вразливими та підвищує ризик незаконної діяльності через Норвегію", — заявила Аннікен Гуйтфельдт.

Так, у пресрелізі МЗС вказали, що Норвегія стежить за діяльністю Росії в норвезьких водах і портах, щоб країна не стала транзитом для нелегального транспортування товарів до РФ. 

Як пише Норвезька мовна корпорація (NRK), Норвегія була єдиною країною в Європі, де російські рибальські судна не мали обмежень. У квітні країна приєдналася до санкцій ЄС та закрила кордони для російських вантажів і порти для кораблів з Росії, однак обмеження не стосувалися рибальських суден.

Нагадаємо, раніше міністерка юстиції Норвегії Емілі Мель заявляла, що Норвегія за потреби обмежить в'їзд для російських туристів. Закрити кордони зможуть в оперативному режимі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua