• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Норвегія видворить з посольства в Осло 15 російських шпигунів

Норвегія оголосила небажаними особами 15 співробітників посольства РФ у Норвегії, які де-факто займалися шпигунською діяльністю під дипломатичним прикриттям

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві в МЗС Норвегії 13 квітня, передає "ДС".

Відомство зазначає, що за діяльністю зазначених осіб стежили тривалий час. 

"Уряд вирішив оголосити персонами нон грата 15 співробітників російської розвідки, які діяли у Норвегії під дипломатичним прикриттям. Зазначені співробітники мають залишити країну у стислі терміни. Співробітникам розвідки, які хочуть приїхати у Норвегію, не видаватимуться візи", – йдеться у заяві норвезького МЗС.

Міністерка закордонних справ Аннікен Гуйтфельдт зазначила, що діяльність цих росіян несумісна з їхнім дипломатичним статусом, і рішення Норвегії – важливий крок для зменшення розвідувальної активності РФ у країні та захисту національних інтересів Норвегії. 

Вона також зазначила, що Росія наразі є найбільшою загрозою для Норвегії з точки зору розвідувальної діяльності.

Міністерка додала, що Норвегія при цьому прагне і надалі підтримувати нормальні дипломатичні відносини з Росією.

"Ми хочемо, щоб Росія і далі мала нормально функціонуючу дипломатичну місію у Норвегії, але не будемо миритися з тим, щоби нею зловживали для розвідувальної діяльності під прикриттям", – наголосила Гуйтфельдт. 

Нагадаємо, у Фінляндії повідомляли, що шпигунські операції РФ в країні послабили після видворення шпигунів та візових обмежень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua