• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Нова Гвінея вдруге скасувала смертну кару: її запроваджували повторно 30 років тому

Папуа-Нова Гвінея прийняла рішення про скасування смертної кари через 30 років після її повторного введення. Влада країни впевнена, що вона не є ефективним засобом стримування серйозних злочинів

Нова Гвінея вдруге скасувала смертну кару;
Нова Гвінея вдруге скасувала смертну кару;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прем'єр-міністра країни Джеймса Марапе, передає "ДС" із посиланням на The Guardian.

Політик заявив, що смертна кара "була в законах країни протягом багатьох років, але відповідно до інших глобальних тенденцій і досліджень, вона не є ефективним засобом стримування серйозних злочинів і правопорушень".

Він додав, що такі правопорушення, як державна зрада, піратство, вбивство, включаючи насильство, пов'язане з чаклунством, і згвалтування при обтяжуючих обставинах тепер каратимуться довічним ув'язненням без права дострокового або умовно-дострокового звільнення через 30 років.

Зазначимо, що остання страта в Папуа-Новій Гвінеї відбулася в листопаді 1954 року в Порт-Морсбі. Країна скасувала страту в 1970 році, але знову ввела її в 1991 році, хоча з тих пір страт не було.

У 2013 році Папуа-Нова Гвінея зробила кроки з відновлення смертної кари, розширивши кількість злочинів, щодо яких вона може застосовуватися, а також внісши поправки в законодавство, включивши більш суворі покарання за інші злочини.

Як писала "ДС", правозахисниця Віра Ястребова повідомила, що в окремих районах Луганської області терористичне угруповання "ЛНР" планує запровадити смертну кару як найвищу міру покарання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua