• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Новий король Великої Британії Карл ІІІ звернувся до підданих з першою промовою

Новий король Великої Британії Чарльз (Карл ІІІ) виступив з першою промовою після смерті королеви Єлизавети ІІ. Монарх пообіцяв присвятити своє життя служінню народу та розповів про зміни титулів у королівській родині

Карл III
Карл III
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відеозверненні короля Карла ІІІ, передає "ДС".

У зверненні до нації Карл ІІІ подякував королеві Єлизаветі за її відданість родині та тим, для кого вона була монархом.

"Протягом усього свого життя Її Величність Королева — моя улюблена мати — була натхненням і прикладом для мене та всієї моєї родини, і ми в найщирішому боргу, який будь-яка сім’я може мати перед своєю матір’ю: за її любов, прихильність, керівництво розуміння і приклад", — сказав Карл ІІІ.

Він згадав про обіцянку покійної королеви все життя служити своєму народові та дав таку ж клятву: "І де б ви не жили у Сполученому Королівстві і яким би не було ваше походження чи переконання, я намагатимусь служити вам з відданістю, повагою та любов’ю, як я це робив усе своє життя".

Король Карл оголосив, що більше не зможе приділяти стільки ж свого часу та енергії благодійним організаціям і тепер "ця важлива робота продовжиться в надійних руках інших".

Дружина Карла, Камілла, стає королевою-консортом, тобто поділятиме соціальний ранг і статус свого чоловіка.

Спадкоємець Карла — принц Вільям — отримує шотландські титули та стає принцом Уельським. Таким чином Кейт Міддлтон стає принцесою Уельською та ймовірною майбутньою королевою-консортом.

Хоч молодший син Карла III Гаррі та його дружина Меган Маркл офіційно склали з себе повноваження членів королівської сім’ї Великої Британії, новий король згадав про них у зверненні.

"Я висловлюю свою любов до принца Гаррі та Меган, оскільки вони продовжують будувати своє життя за кордоном", — сказав Карл.

Вже 10 вересня у Великій Британії продовжаться офіційні заходи, присвячені зміні на британському престолі. Карла III офіційно проголосять королем на засіданні Ради вступу у Палаці Святого Якова в Лондоні.

Після зачитування прокламації у країні на 26 годин знову повністю піднімуть прапори на честь святкування нового монарха. Після цього, на час національного трауру за Єлизаветою, їх знову приспустять.

Як писала "ДС", Єлизавета II померла 8 вересня у шотландському замку Балморал.

Згідно зі схваленим планом дій на випадок смерті Єлизавети II, що має назву "Лондонський міст", у перший день до нації має звернутися новий король.

Новим монархом Великої Британії став принц Уельський Чарльз, який взяв ім'я Карл III.

У Великій Британії та країнах Британської співдружності оголошено 10-денну жалобу у зв'язку зі смертю королеви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua