• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Новій главі МЗС Бельгії пригадали вояж до окупованого Криму: називала півострів "російським"

Нова міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб у липні 2021 року відвідала окупований Росією півострів Крим 

Аджа Лабіб
Аджа Лабіб / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Своє перебування на території анексованого українського півострова Лябіб висвітлювала в соціальних мережах, передає "ДС".

Так, нова міністерка закордонних справ Бельгії у бесіді з телеведучим каналу RTBF розповіла про свою поїздку в тимчасово окупований Крим у липні 2021 року.

На той час жінка працювала журналісткою

На питання чи поверталася вона з України чи Росії, Лябіб ухильно відповіла, що для того, щоб приземлитися в аеропорту Сімферополя потрібна російська віза. Але трохи пізніше в цьому ж ефірі дипломатка побіжно сказала, що відвідавши фестиваль "Глобальні цінності" в Криму, вона поїхала до РФ.

Під час ефіру міністерка увімкнула пряму мову мешканця Севастополя, у якого вона брала інтерв'ю. Перехожий їй сказав, що "в Криму завжди була російська культура і жодного зв'язку з українською культурою". При цьому Лябіб зазначила, що відповідь могла б бути іншою залежно від того, хто був би біля мікрофона.

"Звичайно, відповідь була б іншою, якби я простягла мікрофон кримському татарину чи українцю", — наголосила політикиня.

Так, у 2021 році майбутня глава МЗС Бельгії відвідала у Криму фестиваль "Глобальні цінності", який був організований за підтримки Севастопольського драматичного театру ім. Луначарського, та опублікувала у Facebook допис про це.

Також вона опублікувала фото з Лівадійського палацу з експозицією Ялтинської конференції 1945 року. У коментарях Лябіб написала — "наче сама була там".

Проте інформацію у Вікіпедії про її поїздку до Криму було відредаговано. Про це у Twitter написав бельгійський депутат від Нового фламандського альянсу (N-VA) Петер де Роовер. Він зауважив, що незабаром до призначенням Лябіб на посаду міністра її біографію почистили, і там, де йшлося про відвідання Криму, інформацію відредагували.

"Ваше резюме у Вікіпедії ретельно почистили. Серед іншого, 15 липня було видалено — "2021: поїздка до Лівану та Росії… До 15.07 ваша поїздка до Криму була поїздкою в "Росію" а не "в Україну", — написав він у Twitter.

На це Лябіб відповіла, що вона їздила до Криму як журналістка.

"Можливо, ви не помітили, переглядаючи мої соціальні мережі, до того, як стати міністром, я була журналістом. Ця поїздка була частиною моєї журналістської роботи", — зазначила вона у відповідь.

Нагадаємо, посольство Бельгії у Києві знову відкрилося 11 липня. Також до України приїхав новий посол Пітер Ван Де Вельде

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua