• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Новий прем'єр Молдови заявив, що треба вигнати росіян із Придністров'я

Нещодавно призначений прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан виступає за демілітаризацію Придністров'я та виведення звідти російських військ

Придністров'я
Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан виступає за демілітаризацію Придністров'я / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє TV8, передає "ДС".

Дорін Речан зазначив, що Молдова дотримується нейтралітету, але такий статус не може врятувати країну, якщо на неї нападуть.

"Ми взяли на себе цей нейтралітет, ми внесли його в Конституцію, але російська армія все ще перебуває в Придністровському регіоні", — сказав прем'єр.

На його переконання, необхідно демілітаризувати лівий берег Дністра "шляхом евакуації російських військ і демілітаризації корінного населення".

"Ми маємо домогтися однієї фундаментальної речі — демілітаризації. Потім — все інше. І дуже важлива економічна та соціальна інтеграція наших громадян, які там перебувають, але на першому місці — демілітаризація. Це залежить від багатьох речей, але в якийсь момент це буде вирішено", — говорить керівник уряду.

Речан додав, що у Молдові наразі триває гібридна війна, яку веде Росія, та закликав громадян не ігнорувати "реальні загрози ескалації або військових, або гібридних операцій".

"Ми повинні відкалібрувати нашу обороноздатність настільки, щоб будь-якому агресору було б дуже важко напасти на нас", — заявив Речан.

Як писала "ДС", парламент Молдови 16 лютого затвердив новий уряд на чолі з прем'єр-міністром Доріном Речаном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua