• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Ніж у спину від Лукашенка: Білорусь відмовляється платити за газ російськими рублями, - ЗМІ

Білорусь почала затримувати платежі Росії за газ у зв'язку із штучним зростанням курсу російського рубля

Лукашенко та Путін
Лукашенко та Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні білоруського видання "Наша Нива", передає "ДС".

Там зазначили, що Газпром продає газ режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка за найнижчою ціною в Європі – близько $128 за тисячу кубометрів у 2021 році. У травні Білорусь і Росія домовились про перехід на оплату газу в російських рублях.

Рублева вартість газу для Білорусі не повідомлялась, але, підкреслює ЗМІ, зараз вона набагато перевищує тогорічну.

Джерела видання повідомили, що станом на 11 травня, коли сторони домовились про перехід на рублі, $128 коштували близько 8600 рублів. За сьогоднішнім курсом це дорівнює $152. Якщо в контракт заклали давніший курс, ця різниця буде ще більшою.

"Мінськ не проводить платежі за поточним курсом: зробиш один транш – і решту доведеться робити за умовами першого, така політика Газпрому", – цитує видання свого співрозмовника.

Офіційно Білорусь усе спростовує. Міненерго РБ заявило, що інформація про затримку білоруською стороною платежів за російський газ не відповідає дійсності і всі розрахунки до травня включно було проведено в повному обсязі.

Проте Лукашенко ще у травні під час зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним скаржився на курс російської валюти. "Рубль зміцнюється скаженими темпами – щоб ми тут не переборщили. Несподівані речі стаються", – заявив він.

Як писала "ДС", Газпром з 1 червня припнив постачання газу провідній енергетичній компанії Данії — Ørsted, а також Shell Energy Europe Limited за контрактом на постачання до Німеччини через відмову компаній оплачувати паливо в російських рублях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua