• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Нуланд заявила, що РФ злила відповіді США та НАТО щодо гарантій безпеки

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон "майже впевнений" у тому, що документи, які містять відповідь США та НАТО з питань гарантії безпеки, потрапили до рук журналістів іспанської газети El País із вини Москви

Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала в інтерв'ю агентству "ТАСС", передає "ДС".

"Ми майже впевнені — у тому сенсі, що позначки на документі були тими самими, які були на переданому нами Російській Федерації. Копії документа, які були передані союзникам, мали інші позначки", — заявила Нуланд.

Йдеться про публікацію іспанської газети El País, в якій було оприлюднено повний текст відповідей США та НАТО з питань гарантії безпеки, запропонованих Росією. Серед іншого, у документах йшлося про готовність Вашингтона обговорити з російською стороною взаємні зобов'язання щодо розгортання в Україні наступальних ракетних систем.

Своєю чергою, російська сторона одразу відреагувала на звинувачення. Зокрема, посольство Росії в США висловило подив щодо подібних заяв Нуланд.

"Як "доказ" нашої провини американська дипломатка наводить той факт, що в опублікованих документах містилися якісь "помітки, призначені для Росії". З тим самим успіхом можна припустити, що американці самі зробили копію документа з "помітками", яка зрештою і була передана журналістам", — заявили в посольстві.

Представниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова теж не залишилася осторонь й опублікувала у своєму Telegram-каналі допис, у якому порівняла взаємини двох країн із грою у карти.

"Вікторіє, судячи з Вашої заяви, Росія грає відкрито, а американські гравці здають краплені карти. Нічого нового, але від Вас це чути приємно", — звернулась до Нуланд Захарова.

Як повідомляла "ДС", 2 лютого іспанське видання El Pais опублікувало відповідь США та НАТО на вимоги Росії щодо "гарантій безпеки".

Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що документи, які були оприлюднені у пресі як відповіді США та НАТО на вимоги Росії щодо так званих "гарантій безпеки", є автентичними.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua