• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

ОБСЄ згортає роботу та йде з України

Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід оголосили, що ОБСЄ найближчим часом згорне роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОБСЄ, передає "ДС".

"Це нелегке рішення. Ми розглянули всі можливі варіанти шляхом політичного діалогу з державами-учасницями для досягнення поновлення мандату Спеціальної моніторингової місії, але позиція Російської Федерації не залишала нам іншого вибору, крім як вжити заходів для закриття Місії. Місія відіграла вирішальну роль у наданні об’єктивної інформації на місцях, сприянні припиненню вогню та роботі над послабленням наслідків конфлікту для цивільного населення. Робота членів СММ заслуговує нашої високої оцінки та вдячності", — сказав Рау.

Він запевнив, що ОБСЄ буде продовжувати свою діяльність в Україні відповідно до наявних зобов'язань ОБСЄ.

"Польське головування продовжить співпрацювати з державами-учасницями, щоб вивчити альтернативи щодо майбутньої ролі ОБСЄ в Україні", – додав він.

Як писала "ДС", у МЗС України заявили, що блокування Росією мандата моніторингової місії ОБСЄ в Україні підтверджує свідомий вибір Москви на користь подальшого ведення агресивної війни проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua