• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Оголосять про санкції проти РФ та розблокують використання активів для відновлення України, — Білий дім про саміт G7

Радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі заявив, що США цього тижня оголосять про низку "ефективних нових санкцій" і заходів з експортного контролю проти Росії, а також про нові кроки, які дадуть можливість використовувати заморожені російські активи на користь України

Реклама на dsnews.ua

Про це він повідомив під час брифінгу, передає "ДС".

Кірбі, зокрема, зазначив, що під час саміту G7, який триватиме з 13-го до 15 червня, США продемонструють чітку відданість підтримці України.

Він підкреслив, що протягом останніх двох із половиною років США та інші західні країни протистояли нелегітимному президенту країни-агресора РФ Володимирові Путіну "запровадженням найжорсткішого набору санкцій і експортного контролю, який коли-небудь застосовували до великої економіки", заморожуванням суверенних активів Росії, щоб позбавити її воєнну машину фінансування, а також обмеження цін на російську нафту.

"Ми збираємося й надалі підвищувати витрати для російської воєнної машини. По-перше, ми оголосимо про нові кроки, які дадуть змогу розкрити вартість заморожених російських суверенних активів на благо України й допомогти їй оговтатися від руйнувань, завданих армією Путіна… І цього тижня ми оголосимо про низку ефективних нових санкцій і заходів з експортного контролю", – сказав Кірбі.

За його словами, ці дії стануть продовженням низки зобов'язань, які взяли лідери G7. Заходи буде спрямовано "на організації й мережі, які допомагають Росії закуповувати те, що їй потрібно для війни": вони ускладнять фінансовим посередникам підтримку російської оборонно-промислової бази та ще більше обмежать майбутні доходи Росії в основних секторах.

Журналісти уточнили у представника Білого дому, чи будуть заяви про заморожені активи й санкції заявами всього G7 чи лише США.

"Питання про заморожені активи справді буде на порядку денному [саміту G7]. Ви побачите, як лідери говорять про необхідність діяти синхронно, як ми робили це в минулому, щоб заморозити ці російські суверенні активи. І я думаю, що можу сказати таке: ви побачите одностайність у G7, коли справа дійде до роботи над використанням цих заморожених активів, щоб допомогти Україні в її відновленні", – відповів радник.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua