• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Оксфорд назвав словом року вираз "режим гобліна": Як він пов'язаний із коронавірусом

Оксфордський словник англійської мови обрав головним словом 2022 сленгове вираз "goblin mode" ("режим гобліна")

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті словника, повідомляє "ДС".

Як зазначили фахівці, вираз "режим гобліна" описує тип поведінки, в основі якої лежить потурання своїм бажанням, лінощі, неохайності чи жадібності, що, як правило, поєднується з відкиданням соціальних норм чи очікувань.

За даними авторів дослідження, цей вислів вперше з'явився в Twitter у 2009 році, але став вірусним у соціальних мережах у лютому 2022 року, після того, як у багатьох країнах послабили коронавірусні обмеження і люди стали частіше виходити з дому.

"Очевидно, вираз відображає настрій людей, які відкинули ідею повернення до звичайного життя або повстали проти дедалі більших естетичних стандартів", — зазначається в публікації.

На другому місці виявилося слово "метасвіт", яке словник трактує як "гіпотетичне середовище віртуальної реальності, в якій користувачі взаємодіють з аватарами один одного". Третє за популярністю місце посів хештег #IStandWith ("Я підтримую").

Як писала "ДС", американський словник Merriam-Webster назвав словом 2022 "газлайтинг" — психологічне маніпулювання, що змушує людину сумніватися в достовірності власних думок та сприйнятті реальності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua