• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

ООН готуватиме прифронтові регіони України до зими

Управління ООН з координації гуманітарних питань розробило план підготовки прифронтових районів України до зими

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила постійна координатор системи ООН в Україні Деніз Браун, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми розробили окремий і дуже конкретний, детальний план підготовки до зими, який я передала прем'єр-міністрові, міністру регіонального розвитку, віцепрем'єр-міністру і так далі — як на національному рівні, так і на рівні областей, бо саме на місцях розробляються оперативні плани", – наголосила вона.

За словами Браун, першочерговими напрямами діяльності гуманітарних організацій – "це індивідуальні домогосподарства, ремонти, ковдри, матраци, зимовий одяг, продукти харчування, генератори для деяких лікарень; ЮНІСЕФ підтримує школи".

"Тож ми робимо базові речі, які знадобляться кожному (у зоні бойових дій та прифронтових районах України – ред.) для того, щоб мати безпечне, гідне і тепле місце для проживання протягом зимових місяців", — сказала вона, зазначивши, що пошкодження електростанцій ускладнює вирішення цієї проблеми.

Браун наголосила, що регулярно звертається до обох сторін за дозволом переміщення через лінію фронту для надання допомоги постраждалим.

"Ми отримуємо позитивну відповідь від української сторони, а російська федерація поки що не надала нам такого дозволу. Я сподіваюся, що це станеться до початку зимових місяців", – додала вона.

За словами координатора, всього на терміновий заклик про гуманітарну допомогу Україні було зібрано $2,9 млрд – це друга найбільша сума "на заклик" в історії ООН після того, як Ємен у 2019 році отримав $3,6 млрд. Тільки приватний сектор виділив на гуманітарні цілі в Україні $500 млн.

"Це підтримка народу України з боку держав-членів і приватного сектору, а також свідчення довіри до гуманітарної спільноти, міжнародної і національної", — зазначила Браун.

Як повідомляла "ДС", США через USAID нададуть Україні $55 млн на підготовку до зими.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua