• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Орбан добалакався? ЗМІ повідомили, що США готуються запровадити санкції проти "впливових осіб" Угорщини

Сполучені Штати Америки можуть найближчим часом анонсувати санкції проти угорських "впливових громадян" на тлі значного погіршення двосторонніх відносин і критики дій угорського уряду Віктора Орбана

Віктор Орбан
Віктор Орбан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило угорське видання 444.hu з посиланням на кілька дипломатичних джерел, передає "ДС".

Стверджується, що оголошення про санкції може пролунати вже в середу, 12 квітня, тому що на цей день призначена пресконференція посла США в Угорщині Девіда Прессмана. Посольство не оголошувало, про що говоритиме дипломат.

За словами джерел видання, може повторитись ситуація 2014 року, коли США заборонили в’їзд вісьмом угорським чинним і колишнім посадовцям на тлі погіршення відносин Вашингтона й Будапешта.

Як пише видання, в останні місяці між США й Угорщиною тривають дипломатичні конфлікти, насамперед пов’язані з нападками на американського посла.

Приміром, на початку лютого Прессман різко розкритикував угорський уряд, який говорить про сприяння миру, але продовжує висловлювати погляди, підтримувані президентом Росії Владіміром Путіним.

А нещодавно він вказав на подвійні стандарти Орбана, який у Twitter публічно підтримав Дональда Трампа, якому у США оголосили кримінальне обвинувачення.

Угорський прем’єр своєю чергою у зверненні до нації в лютому називав Прессмана (Pressman) тим, хто тисне на його уряд (the pressman), і жартував, чи не будуть наступного посла в Будапешті звати Пуччіні (натяк на путч).

Сам Прессман ще на початку квітня в інтерв’ю порталу Népszava говорив, що його позиція відображає позицію американського уряду, й кампанія проти нього в угорських ЗМІ, на думку Вашингтона, була санкціонована саме в уряді Угорщини.

Нагадаємо, минулого року США денонсували договір з Угорщиною про уникнення подвійного оподаткування 1979 року у відповідь на відмову угорського уряду дати згоду на запровадження глобального мінімального податку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua