• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Орбан порівняв євроінтеграцію з планами Гітлера: У МЗС Чехії відреагували

Міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського обурило порівнянння угорського прем’єра Віктора Орбана євроінтеграції з планами Гітлера щодо "європейської єдності"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Ліпавський повідомив під час теледебатів, передає "ДС" із посиланням на Euractiv.

"Навіть Адольф Гітлер мріяв про європейську єдність і згодом посилався на ідею "щодалі тіснішого союзу", – сказав Орбан минулого тижня.

Ліпавський відповів, що "ніхто не змушує угорців бути частиною цієї спільноти, якщо вони відчувають себе аж так некомфортно".

Тим часом чеська єврокомісар Вера Йоурова, яка також брала участь у розмові, розповіла, що угорці уникають фотографуватися з нею в Брюсселі, щоб не зіткнутися з "переслідуваннями вдома".

Попри риторику Орбана, додала Йоурова, низка угорських дипломатів все ще відкриті до можливого компромісу в питаннях, які вимагають одноголосного голосування на рівні ЄС, таких як санкції.

"А також є професійні та працьовиті угорські чиновники, які ведуть з нами переговори про запровадження реформ у судовій системі чи державних закупівлях", – сказала Йоурова.

Єврокомісарка додала − підхід угорських чиновників показує, що країні "відчайдушно потрібні гроші".

Як писала "ДС", 20 квітня на заході, організованому правлячою партією Угорщини "Фідес", продемонстрували мапу "великої Угорщини".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua