• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Орбан використовував COVID-дані угорців для просування своєї передвиборчої кампанії, — Politico

Правляча партія прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана використовувала дані угорців, які записувались на вакцинацію проти COVID-19 для просування передвиборчої компанії у квітні 2022 року

Віктор Орбан
Віктор Орбан
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

Правляча партія прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана "Фідес" використовувала дані громадян, які записувалися на вакцинацію від COVID-19, для поширення своїх передвиборчих меседжів перед виборами в Угорщині у квітні 2022 року.

Зазначається, що люди, які надавали персональні дані на урядових сайтах під час реєстрації на вакцинацію, отримували повідомлення, які мали на меті вплинути на їх вибір на користь правлячої партії напередодні виборів.

Також партія Орбана використовувала ще й дані із заявок на отримання податкових пільг та реєстрації членства в асоціаціях для поширення власних передвиборчих меседжів.

"Використання персональних даних людей, зібраних для того, щоб вони могли отримати доступ до державних послуг, для бомбардування їх повідомленнями політичної кампанії є зрадою довіри і зловживанням владою", — заявила старша дослідниця з питань технологій HRW Дебора Браун.

Як писала "ДС", 18 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що війна в Україні триватиме до 2030 року, Україна втратить третину або половину своєї території, Євросоюз розпадеться в наступне десятиліття, а його партія керуватиме країною до 2060 року.

19 вересня радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Орбан є "троянським конем" Росії у Євросоюзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua