• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Основним союзником США поза НАТО стане не Україна: Заява Байдена

Президент США Джозеф Байден направив до Конгресу листа, в якому заявив про намір включити Катар до основних союзників поза НАТО

Президенти Джозеф Байден та Володимир Зеленський;
Президенти Джозеф Байден та Володимир Зеленський;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у листі, опублікованому на сайті Білого дому, передає "ДС".

"Відповідно до статті 517 Закону про іноземну допомогу 1961 року з поправками (22 USC 2321k) я повідомляю про свій намір призначити Катар основним союзником, який не входить до НАТО", — йдеться у листі Байдена.

Відповідне рішення було ухвалено після зустрічі президента США з катарським еміром Хамадом бін Халіфом Аль Тані, де планувалося досягти домовленості щодо допомоги Катару у подоланні енергетичної кризи в Європі у разі санкцій проти Росії.

Зазначимо, що Катар є найбільшим у світі постачальником зрідженого газу. Як пише Reuters, якщо вторгнення Росії в Україну порушить постачання російського газу на континент, Катар може переключитися на постачання до Європи.

Як писала "ДС", генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що залежність деяких членів НАТО від постачання енергоресурсів із Росії викликає занепокоєння.

Водночас верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель запевнив, що у разі можливої зупинки чи скорочення постачання російського газу до Європи, ЄС заручиться підтримкою своїх партнерів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua