• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Особняки, літак та акції банку: молодша донька Назарбаєва скупилася на $312 млн

Молодша дочка колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Алія вивела з країни $312 млн шляхом придбання елітної нерухомості, приватного літака та акцій банку у Швейцарії

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання The Telegraph, передає "ДС".

Так, Алія Назарбаєва купила маєток у Лондоні за $11,8 млн, віллу в Дубаї за $14 млн, приватний літак Challenger Bombardier за $25 млн та акції швейцарського банку за $108 млн.

Ця інформація стала відомою після того, як Назарбаєва подала до Високого суду Лондона позов на 165 млн фунтів проти двох фінансових консультантів. Алія звинуватила їх у нечесності, незаконному привласненні коштів та змові з метою шахрайства. Зрештою, сторони досягли мирової угоди.

Як пише видання, у 2006 році Назарбаєва продала пакети акцій деяких казахстанських компаній і отримала близько $325 млн. Згідно з документами, фінансові консультанти порадили Назарбаєвій переказувати кошти через офшори в Ліхтенштейні та на Віргінських островах, оскільки тримати активи в країні небезпечно.

За порадою консультантів Назарбаєва також інвестувала $108 млн. у швейцарський приватний банк CBH Bank в обмін на 51% акцій.

Маєток у Лондоні Алія придбала в районі Хайгейт, що на півночі міста, для отримання посвідки на проживання у Великій Британії.

За даними видання, інформації про незаконне збагачення Назарбаєвої немає, але у фахівців із Казахстану виникають питання щодо ділових операцій доньки першого президента та виведення коштів із країни.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв та його дочки зі своїми сім'ями покинули Казахстан.

Прессекретар Назарбаєва Айдос Укібай спростував цю інформацію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua