• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Залишився без нагороди "за Бахмут": В ISW пояснили, чому Пригожин критикує режим Путіна

Засновник російської ПВК "Вагнера" Євген Пригожин активно критикує бюрократичну машину Росії через те, що не отримав обіцяну Кремлем нагороду за нібито "захоплення" Бахмута Донецької області

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни, передає "ДС".

Аналітики нагадали, що Пригожин, відповідаючи на запитання росЗМІ про заборону на будь-які дискусії про "вагнерівців", заявив, що неназвані російські бюрократи лише виграють від такої цензури найближчим часом — перш ніж "народ почне чинити опір і почне ненавидіти бюрократів".

"Кухар Путіна" заявив, що російські офіційні особи змогли б скористатися своєю "історичною здатністю" піддавати російське суспільство цензурі, якби РФ не розпочала війну проти України.

Він також помітно переключив обговорення з розмови про неназваних російських чиновників на пряме звернення до однієї особи.

"Коментарі Пригожина, найімовірніше, націлені на Путіна, якого російські державні ЗМІ зазвичай зображують як лідера, який безпосередньо займається невеликими інфраструктурними проектами та життями простих росіян", — вважають аналітики.

У ISW додали, що Пригожин нападає на Путіна через те, що керівник Кремля не дав йому обіцяну нагороду за "захоплення Бахмута".

Так, попередня атака Пригожина на Путіна відбулася 9 травня, і тоді керівник ПВК стверджував, що "вагнерівці" фактично захопили б Бахмут до 10 травня та зачистили місто до 20 травня, і спробував звинуватити у затримці відмову Міноборони РФ від передачі боєприпасів.

"Випади Пригожина на адресу Путіна та Міноборони Росії — у поєднанні з його хвастощами досягненнями "Вагнера" — можуть свідчити про те, що Пригожин розчарований тим, що не отримав обіцяної компенсації за "перемогу" у битві за Бахмут", — йдеться у матеріалі.

Як писала "ДС", 25 травня Пригожин вкотре заявив, що його найманці розпочали вихід із Бахмута і повністю покинуть місто до 1 червня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua