• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

ПАР вирішили обговорити з Росією ордер на арешт Путіна перед його приїздом

Влада Південно-Африканської республіки має намір провести консультації, в тому числі і з російською стороною, щодо реалізації міжнародного ордера на арешт президента Володимира Путіна, якщо він вирішить приїхати до ПАР на саміт БРІКС

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр міжнародних відносин та співробітництва ПАР Наледі Пандор, передає "ДС" з посиланням на SAfm news.

"Кабінет міністрів має обговорити видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна", — йдеться в повідомленні.

"Ми вивчимо положення нашого законодавства, імовірно, проведемо дискусії у кабінеті міністрів, а також з нашими колегами в Росії, щоб визначити, як далі діяти", — сказала вона.

Нагадаємо, Володимир Путін має намір відвідати саміт БРІКС, який проходитиме у ПАР у серпні 2023 року. ПАР ратифікувала Римський статут, що зобов'язує виконувати рішення Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляла "ДС", 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Володимир Путін у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

ЗМІ повідомляють, що Південно-Африканська Республіка юридично зобов'язана виконати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна під час запланованого візиту до країни на саміт у серпні цього року. Прессекретар президента ПАР Вінсент Магвенья наголосив, що керівництво держави знає свої юридичні зобов'язання в рамках Римського статуту, який передбачає виконання рішень Міжнародного кримінального суду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua