• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Париж до останнього не вірив у війну, а Берлін вважав за краще швидку поразку України, - Джонсон

У Франції до останнього не вірили у те, що російський президент Володимир Путін піде на повномасштабне вторгнення. УБерліні на певному етапі вважали за краще, якщо Україна швидко програє війну

Борис Джонсон
Борис Джонсон
Реклама на dsnews.ua

Про це колишній прем’єр Британії Борис Джонсон заявив в інтерв’ю CNN, передає "ДС".

"Усе це було величезним шоком… Ми могли бачити, що російські БТГ накопичуються, але різні країни мали різну точку зору щодо перспектив. На певному етапі німецька позиція полягала у тому, що якщо це станеться — це було би катастрофою, але тоді було би краще, щоб усе швидко закінчилося і Україна впала", — сказав Джонсон.

"Я не міг підтримати цю точку зору, я вважав, що це катастрофічний підхід. Але я можу зрозуміти, чому вони міркували так, як міркували", — додав він.

За словами Бориса Джонсона, у Франції також до останнього моменту не могли повірити, що Путін справді піде на повномасштабне вторгнення. 

Британський експрем'єр також розкритикував початковий підхід Рима до загрози нападу РФ на Україну. За його словами, в уряді Маріо Драгі певний час казали, що не можуть підтримати позицію Лондона про те, що потрібно реагувати жорстко — через велику залежність від російських енергоносіїв.  

Проте після 24 лютого, коли вторгнення таки сталося, позиції багатьох європейських країн швидко змінилися.

"Німці, французи, італійці, Джо Байден — усі побачили, що варіантів просто немає. Тому що з цією людиною (Путіним — ДС) не можна вести перемовини. Це ключовий момент", — зазначив Джонсон.

"Зараз я високо оцінюю те, як зреагував Євросоюз. Вони діяли об’єднано, санкції були жорсткими", — підсумував політик.

Як писала "ДС", колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розглядає можливість створення нової організації, яка займалася б підтримкою України та відновленням зруйнованої війною економіки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua