• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Парламент Німеччини закликає позбавити Угорщину €7,5 млрд через "слабкі" реформи

Три правлячі партії Німеччини закликають не підтримувати виплату Угорщини мільярдів із фондів ЄС, якщо Будапешт не зможе довести, що серйозно ставиться до вирішення спірних питань верховенства права

Прем'єр Угорщини ВІктор Орбан
Прем'єр Угорщини ВІктор Орбан
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

У виданні зазначили, що наступного місяця країни ЄС повинні будуть вирішити, чи варто призупинити виділення близько 7,5 мільярдів євро з фондів ЄС для Угорщини відповідно до механізму обумовленості верховенства права, або вирішити, що антикорупційні реформи, які Будапешт пропонує як проміжний захід, достатні для зняття санкцій.

Наразі ЄС стримує доступ Угорщини до 5,8 мільярда євро до фондів відновлення після коронавірусу і вимагає подальших судових реформ, перш ніж вивільнити ці гроші.

Депутати Бундестагу від Соціал-демократичної партії Шольца, Зелених та Вільної демократичної партії — трьох партій у правлячій коаліції — планують внести пропозицію для голосування у четвер, яка "попросить" уряд "ретельно оцінити", чи реформи Угорщини мають "стійкий вплив на практиці". Якщо це не так, то уряд має розробити відповідні наслідки та проголосувати за призупинення виплат Будапешту.

Резолюція фокусується на 7,5 млрд євро, які країни ЄС можуть призупинити відповідно до механізму обумовленості верховенства права, але негативна оцінка також може мати наслідки для вивільнення додаткових 5,8 млрд євро із коштів на боротьбу з коронавірусом.

"Є серйозні сумніви щодо політичної волі угорського уряду провести необхідні реформи не лише на словах, а й на ділі", — йдеться у документі.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримуватиме економічний план Європейської комісії з довгострокової підтримки України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua