• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Парламент Молдови засудив напад Росії на Україну

Парламент Молдови 2 березня ухвалив Декларацію із засудженням російської агресії проти України

Реклама на dsnews.ua

За декларацію проголосували 55 депутатів від правлячої партії "Дія та солідарність" (PAS), повідомляє "ДС" з посиланням на Newsmaker.

Блок комуністів та соціалістів на знак протесту залишив засідання парламенту. Депутати від проросійської партії "Шор" не брали участі у засіданні.

У декларації наголошується, що з лютого 2014 року Росія веде незаконну, нічим не спровоковану та невиправдану агресивну війну проти України, яка 24 лютого 2022 року переросла у повномасштабне вторгнення. У документі наголошується, що дії Росії — це військовий злочин і кричуще, грубе порушення принципів міжнародного права. Автори проекту закликають Росію негайно припинити військові дії в Україні та беззастережно вивести всі військові сили та техніку з усієї міжнародно визнаної території України.

Група депутатів від PAS зареєструвала у парламенті проект декларації 24 лютого, у річницю початку військового вторгнення Росії до України. 1 березня блок ПКРМ-ПСРМ зареєстрував свою декларацію про гарантії збереження миру в Молдові. Депутат-комуніст Володимир Воронін запропонував створити спеціальну комісію, яка розробить єдину декларацію, але більшість не підтримала цієї пропозиції. Спікер парламенту Ігор Гросу запропонував комуністам та соціалістам набратися сміливості та "почати називати речі своїми іменами".

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що ситуація в Молдові перебуває під контролем влади, а в Росії не вистачить ресурсів на вторгнення до цієї країни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua