• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Парламент Швейцарії заблокував підтримку України

Збори Федеральної ради Швейцарії (нижня палата парламенту) не підтримали план підтримки України на понад 5 млрд євро на найближчі роки

svit.aero
Реклама на dsnews.ua

"За" проголосували 86 депутатів, "проти" — 105, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Зазначається, що це рішення ухвалене за тиждень до запланованого звернення президента України Володимира Зеленського до парламенту Швейцарії. Крім того, Рада кантонів (верхня палата парламенту Швейцарії) підтвердила свою позицію, дозволяючи країнам, які купують швейцарські військові матеріали, реекспортувати їх на певних умовах до країн, які беруть участь у збройних конфліктах.

"Федеральна рада вже склала три пакети підтримки для України, не кажучи вже про прийняття біженців. Оскільки війна все ще триває, ми поки не можемо сказати, які будуть потреби у відбудові", — сказав радник федерального уряду країни Ігнаціо Кассіс і додав, що влада Швейцарії запланувала зарезервувати приблизно 1,5 мільярда євро для України на 2025-2028 роки.

"Якщо на 2023-2024 роки заплановано приблизно 300 мільйонів євро, то протягом наступних шести років допомога досягне ще приблизно 1,8 мільярда євро", – сказав він.

Більшість Національного комітету, який ініціював подання до парламенту щодо плану підтримки, вважали, що Україна вже потребує значної кількості коштів, зокрема для гуманітарної допомоги, захисту цивільного населення, розмінування, сприяння миру та відновлення цивільної інфраструктури.

Як повідомляла "ДС", 7 червня верхня палата парламенту Швейцарії (Сенат) зробила крок до розблокування реекспорту швейцарської зброї.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua